کمبود کدام ویتامین باعث تشنج می شود؟

شاید برای خیلی از افراد این سئوال به وجود آمده باشد که آیا تشنج هم نوعی بیماری به حساب می آید؟ در واقع با قاطعیت نمیتوان گفت که تشنج یک بیماری هست یا خیر. اما یک موضوع کاملا مشخص است که تمام بیماری ها و یا عوارضی که نشان دهنده بیماری هستند همه بخاطر کمبود ویتامین ها، پروویتامین ها و موادی می باشد که بدن هر انشانی به میزان کافی به آنها احتیاج دارد و نبود هر یک از آنها باعث به وجود آمدن مشکلاتی در سیستم بدن می شود. حال می خواهیم بدانیم که کمبود کدام ویتامین باعث تشنج میشود؟ زمانیکه کلسیم کافی در بدن وجود نداشته باشد می تواند یکی از عوامل به وجود آمدن تشنج شود وقتی احساس لرزش سریعی در بدن خود کردید و یا احساس کردید که انگشتان دست شما در حال سوزن سوزن شدن هست تمام اینها نشانه کمبود کلسیم در بدن شما می باشد که خدای ناکرده باعث تشنج در شما می شود. در واقع اینگونه میشه عنوان کرد که تشنج به علت قطع ناگهانی فعالیت زیاد مغز و یا تورم و چسبندگی و زخم در مغز بوجود می آید. این موضوع را فراموش نکنید که زمانیکه شما  مراقب سلامت خود باشید به راحتی میتوانید با خیلی از بیماریها مبارزه کنید. و همیشه سالم و سلامت باشید.

علائم تشنج

تشنج هم مانند خیلی از بیماری های دیگه دارای علائم متفاوتی می باشد که در زیر به چند نمونه از این علائم  اشاره می کنیم:

•گاهی اوقات موارد تشنج‌، باعث کم شدن سطح هوشیاری در افراد می شود.

• تشنج‌ منجرامکان بیهوشی موقت دارد.

• احتمال دفع ناخواسته و غیرارادی ادرار نیز از علائم تشنج‌ می باشد.

• زمانیکه فرد دچار تشنج  شده است قادر به پاسخ دادن به سوالات افرادی که در اطراف او حضور دارند نیست.

• خیرگی یا چرخیدن چشم‌ها به یک سمت از نشانه های تشنج است.

پس زمانیکه با چنین افرادی روبه رو شدید و در چنین موقعیتی قرار گرفتید به یاد داشته باشید که کمبود کدام ویتامین باعث تشنج میشود تا بتوانید در صورت امکان و تا زمان فرا رسیدن اورژانس به فردی که دچار تشنج شده کمک کنید.

کمبود ویتامینDعامل تشنج

درمان تشنج

برای درمان تشنج معمولا  افراد در درمان اولیه تحت درمان با داروهای صرع فرار می گیرند که مصرف این داروها یاعث میشه تعداد دفعاتی که فرد دچار حملات تشنج می شود کاهش پیدا کند. زمانیکه بدانید کمبود کدام ویتامین باعث تشنج میشود می شود علاوه براینکه می توانید کمبود آن ویتامین را در بدن خود تامین نمایید با مصرف داروهایی که طبق نظر پزشک متخصص نیز مصرف میکنید در روند بهبود خود میتوانید تاثیر بسیاری داشته باشید. مصرف داروهایی که باری تشنج تجویز میشود حتما باید با دوز پایین باشد ودر مدت زمان مصرف نیز کنترل شود. از جمله ویتامین های دیگری که در برای بهبود تشنج میتواند به شما کمک کند تامین ویتامین دی می باشد که امکان دارد در بدن شما کم باشد.

همچنین بخوانید  بهترین درمان های خانگی خوراکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *