رژیم هندوانه برای سم زدایی و کاهش وزن

رژیم هندوانه روشی عالی برای پاک کردن بدن و کاهش وزن است. هندوانه یک ادرارآور شناخته شده است- دنبال کردن رژیم هندوانه به مدت ۵ روز، سلول‌های بدن‌تان را سم‌زدایی خواهد کرد و باعث شادابی و جوانی آنها خواهد شد.

 

دنبال کردن رژیم هندوانه‌ بسیار آسان است زیرا تنها چیزی که لازم دارید هندوانه است و اراده! شما باید روزی ۵ بار حدود ۴۵۰ گرم هندوانه بخورید.

توصیه می‌شود که اگر مبتلا به فشار خون بالا، کاهش جریان خون، نفریت (کلیه‌افروختگی)، نقرس، بیماری کلیوی و کبدی، یا چاقی هستید، کمی کم‌تر هندوانه‌ بخورید (حدود ۳۳۰ گرم و ۵ بار در روز).

حتما قبل از شروع رژیم با پزشک‌تان مشورت کنید!

رژیم هندوانه و سم‌زدایی

ویژگی ادرارآوری و رژیمی بودن هندوانه‌ مدت‌ها پیش تشخیص داده شده‌است. حرفه‌ای‌ها فقط هندوانه‌های کاملا رسیده را توصیه می‌کنند زیرا حاوی اغلب ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند و حداقل میزان نیترات را دارند. نیتران می‌تواند بدن شما را مسموم کند.

مدت زمان رژیم هندوانه

این رژیم غذایی متعلق به گروه تک-رژیم‌های افراطی است (رژیم‌هایی که در آنها فقط می‌توانید یک خوراکی بخورید). این رژیم را به دلیل ماهیت‌اش نمی‌توانید بیش از ۵ روز ادامه دهید.

در طول این مدت، میزان سدیم ارگان‌های شما تثبیت خواهد شد، و در نتیجه بدن‌تان از شر مایعات اضافی و سموم خلاص خواهد شد.

در حالت ایده‌آل باید بکوشید برای هر ۴.۵ کیلو‌گرم توده‌ی بدن‌تان، حدود ۴۵۰ گرم هندوانه مصرف کنید.

هشدار: این رژیم غذایی برای کسانی که سنگ کلیه، دیابت، یا اختلالات پانکراس دارند، توصیه نمی‌شود.

اگر بعد از گذراندن نخستین روز این رژیم حال خوبی نداشتید، فورا رژیم را قطع کنید و اگر حال‌تان بدتر شد، با پزشک عمومی خود مشورت کنید.

ولی اگر در روز دوم این رژیم حالتان خوب بود، شجاعانه آن را تا انتها ادامه بدهید.

در ۵ روز این رژیم غذایی قادر خواهید بود حدود ۳ کیلو و ۲۰۰ گرم از وزن خود را کم کنید. پس از آن نسخه‌ی سبک این رژیم غذایی را به مدت۱۰ روز ادامه دهید.

منوی نسخه ی سبک رژیم هندوانه :

صبحانه- ۱ کاسه بلغور جوی دوسر و یک تکه پنیر

میان‌وعده- ۴۵۰ گرم هندوانه

ناهار- ۱۷۰ گرم ماهی، گوشت گاو یا مرغ همراه با یک بشقاب سالاد سبزیجات.

شام- هندوانه (۴۵۰ گرم برای هر ۱۴ کیلو از وزن بدن شما).

پس از گذراندن ۱۵ روز از این رژیم غذایی لذیذ می‌توانید تا ۷ کیلو از وزن بدن‌تان را از دست بدهید! امتحان‌اش کنید- این رژیم بسیار خوشمزه است و دنبال کردن آن نیز بسیار آسان است.

همچنین بخوانید  توصیه متخصصین؛ موز خال دار بخورید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *