با مصرف توت فرنگی از سرطان جلوگیری کنید

توت فرنگی یکی از میوه های بسیار خوشمزه است که دارای خواص درمانی بسیاری می باشد. این میوه خوش رنگ در ایران بیشتر در استان کردستان کشت می شود. با مصرف توت فرنگی می توانید فشار خون را کاهش دهید و همچنین با خوردن آن از سرطان پیشگیری کنید.

توت‌فرنگی این میوه که مشهور به ملکه آسیا و سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها است و مانند سایر میوه‌ها خواص و فواید مخصوص به خود را دارد.

توت‌فرنگی حاوی مقادیر بالای آنتی‌اکسیدان و فیبر است، این میوه خوش‌طعم موجب افزایش چربی مفید خون یعنی HDL می‌شود و با داشتن مقدار زیاد پتاسیم در کاهش فشار خون و خنثی‌کردن سدیم مصرف شده نقش چشمگیری دارد و از ابتلای سرطان نیز جلوگیری می‌کند‌.

از جمله میوه‌هایی که حاوی مقادیر بالای آنتی‌اکسیدان است می‌توان توت‌فرنگی را نام برد و با داشتن کلسیم و پتاسیم فراوان سبب از بین بردن سلول‌های سرطانی می‌شود.

هشت عدد توت‌فرنگی معادل یک عدد پرتقال از نظر ویتامین c برابری می‌کند.

مصرف منظم آنتوسیانین موجود در توت‌فرنگی که نوعی فلانوئید است خطر حمله قلبی را تا ۳۲درصد به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

فواید درمانی توت فرنگی فواید توت فرنگی برای دیابتی ها تاثیر توت فرنگی در کاهش فشار خون پیشگیری از سکته مغزی با توت فرنگی پیشگیری از سرطان با توت فرنگی فواید درمانی توت فرنگی فواید توت فرنگی برای دیابتی ها تاثیر توت فرنگی در کاهش فشار خون پیشگیری از سکته مغزی با توت فرنگی پیشگیری از سرطان با توت فرنگی

ایضا کوئر ستین که نوع دیگر از فلانوئیدها است نقش ضد التهاب طبیعی را دارد و تصلب شریان و ضررهای چربی نامناسب خون یعنی LDL را نیز کاهش می‌دهد.

آنتی‌اکسیدان موجود در توت‌فرنگی در کاهش خطر لخته‌شدن خون و سکته مغزی نقش ویژه‌ای دارد.

توت‌فرنگی با داشتن قند پایین و فیبر بالا به حفظ تعادل قن خون کمک می‌کنند و خوراکی مفید برای بیماران دیابتی است.

دریافت اسید فولیک بالا در توت فرنگی برای زنان باردار بسیار مفید و ضروری است.

همچنین بخوانید  خواص رب انار برای سلامتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *