اسفناج و هندوانه؛ غذاهای تابستانی برای لاغری

اگر روزانه یک لیوان نوشیدنی حاوی عصاره اسفناج بنوشیم، به کاهش وزن خودمان کمک می‌کنیم.

این عصاره حاوی غشای برگ اسفناج به‌نام تیلاکوئید است که کاهش وزن را ۴۵ درصد بیشتر می‌کند و هوس‌های غذایی را تا ۹۵ درصد کاهش می‌دهد. لاغری با اسفناج و هندوانه را در تابستان تجربه کنید! دلایل مهمی وجود دارند که همیشه اسفناج را در لیست مواد غذایی فوق‌العاده (superfood) قرار می‌دهند.

این سبزی برگ سبز تیره، سرشار از ویتامین A، ویتامین C، آهن و فولات است، و هر فنجان آن فقط ۷ کالری دارد که تقریبا می‌توان گفت بدون کالری محسوب می‌شود. البته اسفناج، یک ویژگی‌ پنهان دیگر هم دارد که اهمیت آن را بیشتر می‌کند: این سبزی می‌تواند هوس‌های غذایی را کاهش دهد.

یکی از مطالعات Appetite نشان می‌دهد که اگر روزانه یک لیوان نوشیدنی حاوی عصاره اسفناج بنوشیم، به کاهش وزن خودمان کمک می‌کنیم. این عصاره حاوی غشای برگ اسفناج به‌نام تیلاکوئید است که کاهش وزن را ۴۵ درصد بیشتر می‌کند و هوس‌های غذایی را تا ۹۵ درصد کاهش می‌دهد.

بنابراین، اسموتی اسفناج را امتحان کنید یا اسفناج را همراه با وعده‌های غذایی مختلف بخورید. خوردن هندوانه، یکی از بهترین‌ها راه‌ها برای مقابله با گرمای شدید تابستانی است،‌ اما هندوانه مزیت‌های دیگری هم برای ما دارد که نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

طعم شیرین این میوه جذاب می‌تواند حس چشایی ما را درگیر کند، تا حدی که هوس خوردن دسرها را از بین می‌برد. درواقع می‌توانید هندوانه را به‌جای انواع دسرها بخورید و صدها کالری کمتری مصرف کنید. علاوه بر این، ۹۲ درصد هندوانه را آب تشکیل می‌دهد و همین ویژگی می‌تواند گرسنگی کاذب ناشی از کم‌آبی بدن را کمتر کند.

همچنین بخوانید  خواص سماق و دمنوش سماق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *