آب میوه های تسکین دهنده میگرن

آب میوه های تسکین دهنده میگرن

نوشیدن آب میوهای طبیعی تسکین دهنده میگرن یکی از راه کارهای التیام این بیماری ست. در این مجال با ما همراه باشید تا با شناخت بیماری میگرن و راه های تسکین آن بیشتر آشنا شویم.

میگرن چیست؟

میگرن دردی است مزمن در ناحیه گیجگاه و پیشانی، که می تواند بسیار ناتوان کننده و موجب خشم در فرد مبتلا گردد. متاسفانه این مرض به طور کامل درمان نخواهد شد و فقط به طور موقت رفع می شود و فرد مبتلا تنها می تواد شرایط را کنترل و راه حل هایی را برای تسکین درد خود پیدا کند.

پیشنهادات رژیم غذایی

یکی از موثرترین روش ها برای رفع سردرد نوشیدن یک لیتر آب خالص و دراز کشیدن است. گاهی اوقات سردرد نشانه ای مبنی بر دهیدراته شدن بدن است. این افراد بایستی که از رژیم غذایی کربوهیدرات های پیچیده (دانه های کامل، سبزیجات و کم پروتئین) نیر استفاده کنند. از غذاهای سرخ شده و همچنین الکل، کافئین و تنباکو اجتناب کنند زیرا این غذاها حاوی آلدئیدها هستند که سبب میگرن می شوند. غذاهای خود را به صورت آب پز، بخار پز و یا خام میل کنند و در نهایت نوشیدن مقادیر بالای آب، آب میوه و سبزیجات به منظور دفع سموم بدن و پیشگیری از میگرن به آنها توصیه می شود.

توصیه های آب میوه های تسکین دهنده میگر

همانطور که گفته شد میگرن یا از طریق سموم بدن و یا توسط عوامل خارجی در بدن ایجاد می شود. زمانیکه بدن به طور کامل سم زدایی شود، میزان درد نیز کاهش می یابد. سیب و هویج با روکش پاک کننده ای که دارند سبب تنظیم حرکات روده شده و در طول زمان کمک به رفع میگرن می کنند. کلسیم و منیزیم موجود در سبزیجات ترکیبی ضروری در تسکین سردرد است.

کلام آخر

اگر شما از آن دسته افراد هستید که مستعد ابتلا به حملات میگرن می باشید، حتما در رژیم غذایی روزانه خود از سبزیجات و انواع آب میوه نظیر فلفل دلمه ای، چغندر، طالبی، آناناس، هندوانه و لیمو ترش به شکل آب گیری و یا خام مصرف نمایید.

همچنین بخوانید  خواص آب زرشک طبیعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *